O nás

Nie tak dávno by som sa vám predstavila ako spisovateľka, novinárka a cestovateľka. Napísala som dva ženské romány (Výsostne ženská záležitosť a Stratené nálezy), preložila som vyše pätnásť knižných titulov. Predošlé roky som pracovala ako redaktorka najčítanejších slovenských týždenníkov aj mesačníkov.

mama-nomad-bali

A cestovala som.

Túlala som sa ruksakom na chrbte po Himalájach v Nepále a po džungli na Borneu. Dobrovoľne som vstúpila do favely v Rio De Janeiro a zamilovala sa do flipflopov acaico, ktoré tam pije každý. Skočila som z lietadla, zničila si topánky na párty v luxusnom klube v Miami. Ochutnala som banánovú palacinku na legendárnej Khao San Road v thajskom Bangkoku, spala som na internáte v Bruneji a zistila som ako žijú svätí muži v indickom Varánasí. Kočovnícky som objavovala pôvaby temperamentnej Andalúzie a samu seba. Odletela som hľadať inšpiráciu na ďaleké Bali, do bizarného Tokia aj do umeleckého Bristolu. Môj zoznam by mohol pokračovať.

tato-nomadRovnako aj cestovateľský zoznam môjho muža, gurmána a vášnivého športovca, ktorý zasa precestoval svet vďaka športu a môže si naň pripísať destinácie ako Mexiko, Francúzsko, Škótsko, americkú Kaliforniu či Spojené arabské emiráty.

Boli sme aj v Taliansku (2x). A na Srí Lanke. Spoločne. Unikali sme pred divokými slonmi v národnom parku, absolvovali krkolomný výstup na Adamovu horu, kde sme boli svedkami najkrajšieho východu slnka. Infiltrovali sme sa doprostred ryžových polí pri malebnom meste Ella. Raňajkovali sme v kláštore s mníchmi neďaleko pláže Mirissa…Jeden v druhom sme našli nielen životnú lásku, ale aj skvelého spolucestujúceho.

A TERAZ SME AJ RODIČIA.

Úmyselne píšem AJ a nie LEN, pretože príchod tretieho člena našej svorky – nášho malého nomáda – neznamená, že sme pochovali svoju identitu a životný štýl. Práve naopak. Náš život dostal ďalší rozmer a snažíme sa zladiť svoj aktívny život a to, kým sme, s rodičovstvom a starostlivosťou o tú najúžasnejšiu bytosť pod slnkom – o naše dieťa.

Pretože stať sa rodičom neznamená zavrieť sa medzi štyri steny a prestať žiť.

Dobrodružstvo sa príchodom bábätka na svet nekončí. Práve naopak. Len teraz to chytá tie správne grády.

rodina-nomadi

Ak ste sa v týchto riadkoch našli, ste tu správne. Verte, že v tom nie ste sami. Práve preto sme založili littlenomadlife. Aby sme vás inšpirovali, podporili, informovali a poradili. Kam ísť, čo vidieť a zažiť, kde sa najesť, dať si dobrú kávu či prespať. Tak, aby bolo dobre vám aj vášmu pokladu. A aby ste si odniesli nezabudnuteľný zážitok.

Náš projekt Littlenomadlife je pre vás, čerstvých aj zabehnutých rodičov. Aj pre vás, ktorí potomka ešte len plánujete a máte tak trochu obavy, aký bude váš život POTOM.

Bude presne taký, aký si ho urobíte. Bude to LITTLE (no) MAD LIFE, taký správne šialený ako ste vy sami. 🙂